MASÁŽE

Shiatsu

japonská masážní technika, při níž je obnovována energetická rovnováha v těle prostřednictvím ošetření meridiánů. Pracuje se na celých akupunkturních drahách za pomocí různých technik doteků jako je například rotace kloubů, protahování končetin a trupu, uvolňovací techniky jako pohupování, prošlapávání, přikládání rukou, mačkání prsty nebo  dlaní, mohou být použity lokty, kolena atd. Ošetřením shiatsu se nastartuje samouzdravovací schopnost těla, podpoří se regenerační procesy, upraví se proudění energie v těle. Může pomoci při fyzických i psychických obtížích.

Masáž se provádí na podložce, klient je oblečen v pohodlném oblečení a trvá 60-80 minut. 

https://www.youtube.com/watch?v=XyaqTU2mtWA

 

Doplňková metoda

Moxování 

prohřívání, nahřívání bodů moxou (pelyňkovou cigaretou) na akupunkturních drahách nebo částí těla jako např. beder či břicha. Metodu je vhodné aplikovat v zimních měsících, kdy se lehce do těla dostane chlad, dále je vhodná na rozproudění a dodání energie.

Tygrování

do dvou kovových tyčinek "tygrů" jsou vloženy zapálené vonné tyčinky. Teplé kovové konce "tygrů"  prohřívají akupunkturní dráhy nebo části těla do hloubky. 

Tato metoda je mírnější než moxování a její použití je univerzálnější. 

Moxování, tygrování trvá dle potřeby, cca 30 minut.

 

Hloubková masáž Deep Tissue

Hloubková masáž Deep Tissue  je masáž, při které se masírují povrchové a hlubší vrstvy svalové a pojivové tkáně za použití různých technik a nástrojů, jako jsou např. prsty, kloubky, pěsti, předloktí a lokty.

Tato hloubková masáž je užitečná zejména pro chronicky napjaté svalové oblasti, pro zlepšení rozsahu pohybu, zotavování se ze zranění nebo při opakovaném přetěžování svalů.

Deep Tissue trvá 60-80 minut a po masáži je vhodná relaxace na vyrovnání se ze změnami, které v těle nastaly. Důležité je po masáži pít hodně vody.